Tutaj powinien być opis

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 we Włoszczowie

W dniu 18 października nasze pierwszaki miały swój wielki dzień – złożyły ślubowanie na sztandar naszej szkoły i zostały pasowane przez pana dyrektora Zbigniewa Hamerę na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Na uroczystości obok rodziców, nauczycieli i uczniów klas II – III obecny był również nasz gość honorowy – Burmistrz Gminy Włoszczowa pan Grzegorz Dziubek.

Uroczystość ślubowania miała charakter patriotyczny wpisując się w kalendarz imprez związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Nasze symbole narodowe obecne były zarówno w wierszykach, piosenkach, dekoracji oraz elementach ubioru uczniów. Ten uroczysty charakter podkreślił polonez, którym uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swój występ. W jego trakcie zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Z radością przyjęliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów w szeregi uczniów naszej szkoły. Życzymy im powodzenia i samych sukcesów.