Tutaj powinien być opis

Wizyta wolontariuszy z Chin, Tajlandii i Sri lanki

,,One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way '' - Frank Smith

( Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia . Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze )

Jak trafne jest to powiedzenie mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły biorąc udział w spotkaniu z wolontariuszami z Chin, Tajlandii i Sri lanki .

Odbyło sie ono 19 grudnia 2018 roku dzięki współpracy naszej placówki z I Liceum Ogólnokształcącym im.gen Władysława Sikorskiego we Włoszczowie .

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 3 gimnazjum ,ósmych oraz siódmych . Mieli oni  możliwość przekonać się,  jak przyjemnie jest uczyć się   i  móc potem wykorzystywać, czego  się nauczyło w praktyce .

Dzięki temu spotkaniu nasza młodzież miała możliwość dowiedzieć się wielu faktów na temat kultury , geografii i religii : Chin , Tajlandii i Sri lanki .Uczniowie uczestniczyli w prezentacjach multimedialnych przygotowanych przez naszych gości oraz brali aktywny udział w spotkaniu , zadając przybyłym studentom wiele ciekawych pytań . Wszystkie rozmowy odbywały sie oczywiscie w języku angielskim 

Ciekawym elementem spotkania była możliwość poznania kilku podstawowych słów w języku rodzimym naszych gości . Nasi uczniowie mogli też napisać swoje imię w trzech jezykach : chińskim ,tajskim i syngaleskim - co było nie lada wyzwaniem  .

Okazało sie , że Polska nie jest krajem zupełnie obcym dla wolontariuszy z odległych państw . Udowodnili to , trafnie odpowiadajac na pytania quizu ,przygotowanego przez uczniów z gimnazjum .,,How much do you know about Poland ? ''.

Jako podziękowanie za wspaniałe przeżycia jakich mogliśmy doświadczyć w ciągu tego dnia  goście otrzymali drobne upominki , które będą im przypominać naszą szkołę .

Spotkanie ze studentami bedzie zapewne motywowało naszych uczniów do jeszcze intensywniejszej nauki języka angielskiego . Mamy nadzieję, że takich spotkań  w naszej szkole  będzie więcej .

                    Nauczyciele języka angielskiego : D. Barcińska - Pięta , J. Nadgłowska , I. Ślęzak