Pasowanie na czytelnika.

Dnia 5 marca 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a i 1b.

Przed przyjęciem do ,, szkolnej braci czytającej”, pierwszoklasiści wysłuchali, w wykonaniu uczennic klasy 6b,  krótkiego montażu.  Dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, jak należy o nie dbać, czego nie wolno robić czytając książkę. Dziewczęta  recytowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a następnie zadawały zagadki i pytania.  Pierwszoklasiści udowodnili znajomość bajek i baśni prawidłowo odpowiadając na nie. Po zdanym egzaminie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!

Po czym każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na „rycerza książki i mianowany ich przyjacielem”, a także otrzymał pamiątkowy dyplom. Następnie nowi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem wybierali i wypożyczali swoje pierwsze książki. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili na zajęcia.

Uroczystość przygotowały:

Bożena Pytlarz i Beata Śpiechowicz