Mobilna Akademia Młodych Orłów zawitała do Szkoły Podstawowej nr 2!!!!

We włoszczowskiej "dwójce" odbyło się w dniu 25.04.2019 r.  szkolenie  trenerów, nauczycieli wychowania – fizycznego, animatorów sportu oraz pasjonatów piłki nożnej dzieci i młodzieży.

Szkolenia zostało przeprowadzone przez trenerów Mobilnego AMO.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał publikacje PZPN:

1. ABC Trenera Dzieci
  2. Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci
  3. Piłka nożna w szkole – zeszyt nr 2
  4. Narodowy Model Gry
  5. Suplementy NMG
  6. Materiały związane z przeciwdziałaniem dyskryminacji

Czas trwania: godz. 11:00 – 14:30

11.00 – 12.00 Część teoretyczna – wykład (Temat: Piłka nożna bez dyskryminacji)

12:15 – 13:15 Część praktyczna – trening pokazowy (Temat: Doskonalenie działań obrony indywidualnej i współpracy w dwójkach w defensywie.)

13:15 – 13:20 Omówienie treningu i rozdanie materiałów szkoleniowych (bezpłatne publikacje PZPN dla trenerów i nauczycieli)

13:20 – 14:30  Gra selekcyjna U10 – U13

Najważniejszym aspktem był temat "PIŁKA NOŻNA DZIECI BEZ DYSKRYMINACJI"  jak walczyć z uprzedzeniami i budować jedność zespołu.

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z UEFA zdecydował się przygotować zestaw materiałów edukacyjnych oraz cykl bezpłatnych szkoleń wspierających trenerów i nauczycieli, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi.

Celem ich pracy jest bowiem nie tylko sportowe szkolenie zawodników, ale też budowanie w nich otwartości oraz gotowości do przeciwdziałania i reagowania na dyskryminację na boiskach piłkarskich i w życiu codziennym. Zjawisko dyskryminacji to dzisiaj jedna z największych bolączek futbolu.

W walkę z nagannymi postawami angażują się już nie tylko federacje i działacze, ale również najsłynniejsi piłkarze i trenerzy. Dyskryminacja nie występuje jednak wyłącznie na wielkich stadionach, a jej ofiary to nie tylko zawodnicy grający w Lidze Mistrzów czy mistrzostwach świata. To problem znacznie szerszy, obecny – niestety – również w piłce dziecięcej i młodzieżowej.

Materiały edukacyjne były  rozdawane wszystkim uczestnikom szkolenia wraz z ulotkami dla rodziców. Mają one być dla opiekunów punktem wyjścia do przemyśleń i rozmów z dziećmi na tak trudne tematy, jak dyskryminacja i wykluczenie.

W treninach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły,

Grupa U-13:

1. Radosław Borowski