I a w Pacanowie u Koziołka Matołka.

26 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy Ia byli na wycieczce w Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, która była nagrodą dla pierwszaków za zdobycie I miejsca w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w powiecie włoszczowskim organizowanym corocznie przez Echo Dnia.
Podczas wycieczki dzieci miały okazję odbyć wspaniałą podróż przez baśniowe krainy, w której połączono najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Brali również udział w interaktywnej grze opartej na popularnej baśni norweskiej, gdzie poprzez wspólną zabawę odkrywały szczególne znaczenie pracy zespołowej. Uczniowie uczestniczyli także w niezwykle ciekawych warsztatach kreatywnych „Wybuchowa nauka”, podczas których mogli obserwować eksperymenty z zastosowaniem ciekłego azotu i próbowali wykonanych na miejscu pysznych lodów.
Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą pełną niezwykłych przeżyć i emocji.