Wycieczka Kraków- Wieliczka

28 maja 2019 roku klasy drugie i trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie uczestniczyły w całodniowej wycieczce Kraków – Wieliczka.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego zoo, które znajduje się w jednym z najbardziej urokliwych miejsc Krakowa – w centrum Lasku Wolskiego. Dzieci miały możliwość  z bliska oglądać i podziwiać zwierzęta z całego świata. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli słonie, żyrafy, małpy, pingwiny i inne zwierzęta. Miło było spacerować alejkami ogrodu, podglądać życie zwierząt oraz zachwycać się otaczającą przyrodą. Duże wrażenie zrobiły przepiękne rododendrony, niekiedy pokaźnych rozmiarów. Pobyt w ZOO był nie tylko wspaniałym przeżyciem, ciekawą przygodą, ale przede wszystkim atrakcyjną lekcją przyrody.  Kilka godzin spędzonych w ogrodzie minęło bardzo szybko.

Następnie udaliśmy się do Wieliczki, gdzie odbyliśmy magiczną podróż labiryntem solnych korytarzy, odkrywając tradycję i historię kopalni. Podziwialiśmy wykute w soli przepiękne komory (najpiękniejsza z nich kaplica św. Kingi, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie), niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Na zakończenie trasy turystycznej dzieci dokonały zakupu pamiątek i windą wyjechaliśmy na powierzchnię. Była to ciekawa żywa lekcja historii.

W drodze do domu mieliśmy jeszcze jedną atrakcję – oglądaliśmy ptaki w mini zoo.

To była wspaniała wycieczka !