UMIEM PŁYWAĆ

Od 1 kwietnia do 13 czerwca 2019 r. 30 uczniów klas II b i III naszej szkoły uczestniczyło  w Programie nauki pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu  na pływalni NEMO. Łącznie dzieci zaliczyły 20 godzin nauki pływania oraz spotkanie z ratownikiem WOPR na temat bezpiecznego spędzania czasu na akwenach wodnych.  Organizatorem projektu był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Program dofinansowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dzieci bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Dla  wielu była to okazja do podszlifowania techniki pływania, ale dla niektórych  to pierwszy kontakt z profesjonalną nauką pływania. Wyjścia na basen sprawiły dzieciom wielką frajdę, dużo radości i zabawy, a jednocześnie rozwijały ciało i ducha. Również rodzice byli zadowoleni, że ich pociechy zdobyły tak potrzebną w życiu umiejętność.