Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku, zaplanowano aktywność fizyczną w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników – każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy.

Szkoła Podstawowa nr 2 we Włoszczowie przyłączyła się do tej wspaniałej inicjatywy organizując na swoim pięknym obiekcie sportowym zawody lekkoatletyczne dla wszystkich dzieci. Na starcie stawili się licznie młodzi zawodnicy, którzy zacięcie rywalizowali o medale i najwyższe miejsca na podium.

Trzydniowe zawody lekkoatletyczne rozpoczęły się w poniedziałek 23.09.2019 r. dla najmłodszych uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich, które rywalizowały w następujących dyscyplinach sportowych:

1. Rzut piłeczką palantową

2. Bieg na 50m

3. Skok w dal

Natomiast we Wtorek  24.09.2019 rywalizowały klasy czwarte, piąte i szóste w :

1. Biegu na 60m

2. Skoku w dal

3. Biegu na 300m

Trzeci dzień przeznaczony został dla najstarszych roczników, rywalizowały klasy siódme i ósme w następujących konkurencjach:

1. Skok w dal

2. Bieg na 100m

3. Bieg na 300m

4. Bieg na 800m dziewczęta oraz 1000m chłopcy

W sympatycznej atmosferze słonecznej wrześniowej pogody wielu zawodników osiągnęło bardzo dobre wyniki sportowe do czego zachęcał doping publiczności. Ogółem w rywalizacji sportowej wzięło udział 272 uczniów naszej szkoły.