Ślubowanie pierwszoklasistów w „Dwójce” 2019/2020

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego „pierwszaka”  jest dzień ślubowania, wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Dzieci na tę chwilę czekają bardzo niecierpliwie. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, gośćmi, uczniami  starszych klas, nauczycielami i rodzicami.

Dnia 30 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 we Włoszczowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: burmistrz Gminy Włoszczowa pan Grzegorz Dziubek, przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Staniek, z ramienia Komendy Powiatowej Policji sierż. szt. Monika Jałocha, p. o. Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Krzysztof Radziejowski. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego pod opieką swoich wychowawczyń: Bożeny Pytlarz, Matyldy Jałochy i Małgorzaty Hamery . Pod ich kierunkiem uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia, symbole narodowe i podstawowe zasady ruchu drogowego. W przedstawionym programie artystycznym, pokazały, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.

Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Włoszczowskiej  przez wicedyrektor szkoły panią Ewę Jamróz - Molenda. Po części oficjalnej przedstawiciele klas złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą pamiątkową. Na koniec, dzieci otrzymały gratulacje i życzenia sukcesów w nauce od dyrekcji szkoły, burmistrza, przewodniczącej Rady Rodziców, Fundacji Nasza Dwójka, kolegów i koleżanek z klas II i III wraz z wychowawczyniami oraz rodziców. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.