Gala stypendialna 2019 i patriotyczny wieczór wzruszeń - Święto Niepodległości

W piątkowy wieczór we włoszczowskim Domu Kultury podczas gali stypendialnej burmistrz gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Dudkiewiczem wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom i studentom. W krótkim wystąpieniu podkreślił istotną rolę młodych ludzi, którzy swymi osiągnięciami rozsławiają naszą gminę.

Tę ważną uroczystość poprzedziła akademia patriotyczna z okazji Święta Niepodległości, przygotowana przez uczniów i nauczycieli włoszczowskiej " Dwójki ". Po odsłonięciu kurtyny zebranym na widowni ukazała się piękna, symboliczna dekoracja sceny, która stanowiła tło dla wygłaszanych i śpiewanych tekstów. Na początku publiczność oraz młodzi artyści odśpiewali hymn narodowy, po czym dyrektor SP nr 2 Zbigniew Hamera przywitał przybyłych przedstawicieli władz miasta i gminy, dyrektorów szkół, rodziców i wszystkich mieszkańców gminy Włoszczowa, którzy w ten listopadowy wieczór zaszczycili nas swą obecnością. Uczniowie " Dwójki " zaprezentowali widzom niezwykłe widowisko patriotyczne. Poprzez poruszające wiersze i piosenki stworzyli podniosłą atmosferę, dzięki której niejeden spośród obecnych na widowni ukradkiem ocierał łzy wzruszenia. Niezapomniane wrażenie wywołali też nasi najmłodsi artyści - uczniowie klasy II b, którzy brawurowo zaprezentowali się w tańcu flagi. Z niekłamaną przyjemnością zauważyliśmy, że frekwencja dopisała, po prostu sala wypełniona była po brzegi.

Cieszymy się, że narodowe Święto Niepodległości zgromadziło na naszej akademii tak wielu mieszkańców gminy Włoszczowa.