Kolędowanie z ,,Dwójką”

Czwartkowy wieczór 12 grudnia 2019 r. zgromadził na sali widowiskowej DK komplet widzów. Tego dnia uczniowie włoszczowskiej ,,Dwójki” – jak od kilku lat- zaprosili wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego kolędowania. Odświętne stroje, tematyczne dekoracje sceny i piękna choinka wprowadzały przybyłych w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Wszystkich przywitał dyr. Zbigniew Hamera i zaprosił do wspólnego kolędowania. Publiczność gromkimi brawami nagradzała solistów i chór SP nr 2 oraz dziecięcą scholę parafialną ,,Boże Echo” z parafii bł. Józefa Pawłowskiego. Duże emocje towarzyszyły też dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie, które zaśpiewały piękną pastorałkę. Publiczność oklaskiwała także młodzieżową orkiestrę dętą prowadzoną przez p. M. Dudkiewicza oraz występujących instrumentalistów.  Prowadzące ten muzyczny wieczór, w krótkiej historycznej prezentacji  nawiązały również do minionych epok i podkreśliły znaczenie kolęd dla ludzi żyjących w różnych, często trudnych czasach. Punktem kulminacyjnym były życzenia dla wszystkich związane z ważnymi dla każdego człowieka wartościami. Ich symbolami stały się przygotowane przez uczniów piękne bombki, którymi dyr. SP nr 2 wraz z Burmistrzem p. Grzegorzem Dziubkiem oraz przedstawicielami młodzieży udekorowali stojącą na scenie choinkę. Kolędowaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, która wszystkich wprawiła w radosny nastrój nadchodzących świąt.